wz

System events


i: Mr. Riddler

Vydáno: 15:41:58 - 29.12. 2014
Autor: XP

Dlouhá nečinnost, žádný nový článek, co se to probůh děje? Jedním slovem? - lenost ;). Autor byl líný, má rozepsáno několik článků, ale žádný nedokončil. Ale víte co se mu povedlo konečně dokončit? Škola, juchů. Takže jako těžce pracující člověk mám ještě méně času než během školy :). Každopádně v následujících týdnech/měsících můžete čekat několik, snad i pro vás, zajímavých článků.

Jistě se ptáte jakou má spojitost titulek novinky se samotným obsahem. Čtěte dále a pochopíte. Připravil jsem si pro vás totiž takovou krátkou relativně jednoduše nemožnou hádanku. Dobrá, nepřipravil jsem si ji původně pro vás, ale jako inzerát na seznamce, což můžete považovat samo o sobě jako malinkou nápovědu. Hádanka se skládá ze třech na sobě nezávislých částí, jejíž odpovědi mají spolu jistou spojitost (neurčitosti :). S trochou abstrakce získaných odpovědí získáte finální poselství hádanky (vložím sem celý inzerát a hned pochopíte, co tím myslím). Hádanka:

Kdo jsem já již jistě tušíš. Ale kdo jsi Ty? To mi napsat musíš :)

Pokud odpovědi znáte, napište mi! Myslíte si, že možná víte pouze jednu odpověď? Neváhejte a napište. Nemáte nejmenší tušení, co tím chtěl básník říct? I vy klidně pište :). A vy lidé s chromozomem XX (jen upozorňuji, že to neplatí pro mužské exoty mající XX ;) to můžete brát jako první kontakt pro další vážné seznámení, pokud máte samozřejmě zájem ;).

Nakonec tu mám malou záchranu v podobě nápovědi, ale nejdřív hádanku zkuste rozlousknout bez ní ;). A tady ji máte:

Nápověda: Viděli jste film LEGO Movie? Muselo hodně dlouho trvat, než postavili celý ten LEGO svět a těch Kostiček co k tomu potřebovali. Hrozně se mi líbilo, jak když hlavním hrdinům cokoliv chybělo, tak jen sesbíraly Kostičky z okolí a postavili si třeba ponorku :D.


i: Update

Vydáno: 20:51:13 - 7.5. 2012
Autor: XP

Proběhla malinkatá aktualizace sekce Annihilation (tj. kompletní rekonstrukce sekce).


i: New home page

Vydáno: 14:26:41 - 15.4. 2012
Autor: XP

Hlavní stránka dlouho odolávala změnám na webu. Nyní je na čase změna. Již se nemusím stydět za nesmyslné seskupení písmen, které mi tehdy připadalo strašně cool. Nová stránka má úhlednější formu. Noví čtenáři naleznou o něco více základních informací o webu. Jsem zvědav, jak dlouho budu považovat tuto verzi za cool O-:-O. Paradoxně bych řekl, ať žádné články nečekáte, ale vzhledem k době syntéze programu s Microblaze, je možné, že něco ještě spáchám
:-o-:. Ať žije symetrie. Ať žijí smajlíci.


i: Prázdniny

Vydáno: 12:17:19 - 4.6. 2011
Autor: XP

Dlouho žádný článek... Co se děje? Pan autor se na web už vykašlal? Nikoliv dámy a pánové. Pouho pouze autor byl líný a neudělal si čas na napsání nějakých nových článků. Škola měla přednost, bohužel!? Nyní po úspěšně dokončených zkouškách můžete čistě teoreticky očekávat nové články. Zdůrazňuji, že pouze čistě teoreticky. Pokud vás zajímají témata nových článků, stačí si přečíst předešlé události :).


i: School and exams

Vydáno: 19:15:22 - 11.1. 2011
Autor: XP

Zdravím a pozdravuji,
učím se od prosince na zkoušky, takže nemám čas psát nové články. Nové články můžete očekávat nejdříve koncem ledna. Při dobré konstelaci planet, tak koncem tohoto týdne. O vánocích jsem narazil na zajímavou hru Minecraft, takže si o ní něco možná povíme. V případě úspěchu s Lucidním sněním podle Stephena LaBergea se můžete těšit na článek, ale pouze pokud se mi povede Lucidně snít ;]. Podle statistik má článek o výrobě DPS velmi velkou návštěvnost, takže popřemýšlím o rozšíření článku o podrobnější fotografickou dokumentaci. Nerad bych sliboval více - sliby chyby, však víte, co slíbím, že napíšu, to nesplním, ale napíšu o tom, o čem jsem se vůbec nezmiňoval.

Bůh s Vámi přátelé, ať Vás provází symetrie :[]:


b: Hledám kamaráda || kamarádku

Vydáno: 23:26:48 - 17.11. 2010
Autor: XP

Nazdárek, zdárek

Hledá se kamarád nebo kamarádka (s možností upgradu na přítelkyni) na dlouhé chvíle zasvěcené pro samé COOOOOL věci. Počínaje obyčejnými jako kino, bazén, běhání po tmě lesem mimo stezky, kolo až k těm mnohem zajímavějším věcem počínaje návštěvou GME, technických bazarů, muzeí, různých robotických soutěží a samozřejmě přednášek týkající se fyziky. Na naše první seznámení tě rovnou zvu do Prahy na přednášku o LHC konající se na CVUT. Tím se tedy dostáváme k společným zájmům, které jsou podmínkou nezbytnou (alespoň bychom měli mít nějaké společné zájmy, není-liž tak?): Elektronika, astrofyzika, programování tedy PC (ale to je spíš jako doplnění těch předešlých dvou). Nebylo by krásné si povídat o nových vědeckých objevech? Navzájem se vybuzovat v dalším studiu? Vymýšlet nové teorie a simulací je ověřovat? Prozkoumávat taje kvantové fyziky? Člověk sám toho není schopný dosáhnout, často se zasekne na maličkostech, ale ve dvou? Před spaním si vykládat fyzikální poučky a rozebírat je do podrobností (Člověk si krásně osvěží zapomenuté zákony fyziky a lze je uchopit z jiného úhlu pohledu)? Ideálně když budeš z Brna (ať bydlet či studovat).


i: Translation

Vydáno: 22:41:49 - 4.11. 2010
Autor: XP

Dnešním článkem "3D Hologramy se stávají realitou" počínaje zahajuji svou překladatelskou činnost anglicky psaných článků. Nebudu překládat články z důvodu, že bych angličtinu zvládal, ale naopak. Budu překládat články, protože s angličtinou bojuji a chci si ji dostat pod kůži. Tedy se rovnou omlouvám za případný špatný překlad nebo i chybějící nějaké části (na důležité chybějící pasáže upozorním). Samozřejmostí bude odkaz na originální článek, takže si vždy budete moct přečíst originál. Cílem překladu budou většinou zajímavé vědecké objevy, technika, fyzika apod.


i: More symmetry

Vydáno: 14:32:11 - 10.10. 2010
Autor: XP

More symmetry on the web. More symmetry on the web. More symmetry on the web. More symmetry on the web. More symmetry on the web. More symmetry on the web. More symmetry on the web. More symmetry on the web. More symmetry on the web. More symmetry on the web. More symmetry on the web. More symmetry on the web. :]


i: Již brzy vyjde

Vydáno: 18:47:08 - 8.9. 2010
Autor: XP

Po měsíčním oddechu pomalu připravuji nový zajímavý článek na téma kruhy v obilí. V první části je pokus o povídku, která snad neznechutí další čtení. V druhé části se už podíváme na skutečná fakta. Původně článek měl vyjít již před týdnem, ale rozhodl jsem se, že si o tomto tématu zjistím trošičku více z trochu spolehlivějších zdrojů, než je internet. Původně jsem si byl téměř jistý, že se jedná pouze o dílo člověka, ale čím víc si o tomto fenoménu čtu, tím méně začíná být pravděpodobně, že všechny kruhy má na svědomí člověk, ale více v článku. A nezapomeňte hlasovat v anketě.

Jako druhý článek připravuji recenzi na smartphone Nokie N97 mini, tedy za předpokladu, pokud se mi podaří dokončit kontrakt s jedním známým. Následně po recenzi můžete očekávat článek na programování jednoduché aplikace pro Symbian. Jelikož je tu mnoho neznámých, tak články nejsou uvedeny v připravovaných. A jak jistě víte, co se uvede v připravovaných článcích, to jen tak jednoduše nevyjde, ale nebojte se o článek s kruhy. V tomto případě bude výjimka (tedy doufám), protože právě dočítám poslední knížku a o víkendu se pomalu pustím do dopsání článku a jeho vydání.

A v neposlední řadě na Vás bude v nejbližších týdnech (v závislosti na dokončení projektu) čekat krátký článek o mém malém projektu pro obec. V obci jsou každoročně pořádané závody mopedů a já byl požádán pro navržení a realizování automatizovaného systému pro měření časů kol jednotlivých závodníků. Dozvíte se, jakým způsobem jsou závodníci detekování, hardware a software řešení. Jediné, co Vám prozradím je název systému - MESYFAR = Measuring System For Amateur Race


i: Grafické vylepšení

Vydáno: 18:12:59 - 4.7. 2010
Autor: XP

Po dlouhé době jsem provedl pár drobných úprav vzhledu. Především se jedná o barevné sladění posuvníku s webem a o orámování obrázků. Začínám si pohrávat s myšlenkou optimalizace webu pro různá rozlišení. Bohužel v tomto ohledu nevím přesně, jak na to mám jít, takže je otázka jestli se do toho pustím.


i: Nic nebude, nemám čas a náladu... :]

Vydáno: 16:02:59 - 6.5. 2010
Autor: XP

Vzhledem ke konci letního semestru a mnoha zkouškám zase nemám příliš času psát nové články (jako kdybych si ho udělal přes semestr co? :] ). Články čekejte v nejbližších měsících, to vše je podmíněno tím, jestli budu mít náladu chuť a psát. Každopádně dneska si můžete přečíst článek o mém malém výletu, který jsem se rozhodl, že dnes psát nebudu.


i: Návštěvnost webu

Vydáno: 16:02:59 - 6.5. 2010
Autor: XP

Jsem malý web, tedy návštěvnost není nijak vysoká, někdo by mohl říct nulová. Podle Google Analytics moje stránky navštívilo k dnešnímu dni 756 unikátních návštěvníku a bylo zaznamenáno 1 189 návštěv.

Operační systém:

Internetový prohlížeč:

Rozlišení monitoru:

Na mé stránky se většinou návštěvníci dostanou díky vyhledávači seznam.cz, při nejčastěji zadaném klíčovém slovu "Newtonovy zákony". Mnohem méně návštěvníku se sem dostane přes google.com a zbytek ze stránek s odkazem na tento web. A v posledním přehledu uvidíte, z jakých zemí návštěvníci přišli na web.

Země:


b: Moje plány na prázdniny

Vydáno: 00:10:23 - 7.2. 2010
Autor: XP

Na konci minulých prázdnin jsem se rozhodl, že pojedu do hor na několik dnů, ale počasí zmařilo moje plány a já nikam nejel. Tento rok jsem se rozhodl, že hned po zkouškovém, jakmile to počasí dovolí, pojedu na Slovensko do Tater. Vezmu si pár knížek, půjdu, kam mě nohy ponesou a tak. Nejspíš si pořídím nějaký mp3 přehrávač a vezmu si sebou i trochu hudby. Pak mě napadla úchylná myšlenka, že bych mohl zrenovovat své kolo a vyrazit na něm na konci prázdnin po ČR (nebo rovnou do Polska? To asi ne zkusím to tady u nás, když to zvládnu, tak další rok pojedu někam dále). S kým, že pojedu? Pojede celá parta osmi bytostí (nelze označit jako lidi, protože ne všichni jsou lidi, což je logické ne?) - Já_1, Já_2, Bender, Carterová, Rodney, Zelenka, Bůh, bratr Cavill.

A to je vše přátelé. Bůh s vámi přátelé, ať vás symetrie provází.
bratr Cavill


i: Popis kategorií článků

Vydáno: 19:48:58 - 4.2. 2010
Autor: XP

Pro lepší přehlednost jsem zatím zavedl tři kategorie článků:


i: Novinky v menu

Vydáno: 21:43:39 - 5.1. 2010
Autor: XP

Byla přidána nová ketogorie System events, kde budou popsány podrobně některé novinky a události. Dále došlo ke přeskupení hlavního menu pro lepší přehlednost.


i: Doba temna

Vydáno: 20:43:34 - 5.1. 2010
Autor: XP

Milí čtenáři, přichází doba temna, jelikož se připravuji na zkoušky, tedy další články očekávejte nejdřív 18:23:12 - 20.1. 2010. Děkuji za pochopení.