wz

List of articles


MESYFAR - Measuring System For Amateur Race

Vydáno: 10.10. 2011
Autor: XP

V roce 2010 na jaře za mnou přišli z Moped Team Radvanice a požádali mě, jestli bych mohl navrhnout nějaký měřící systém na závody mopedů. Hlavním kritériem bylo automatické snímání jezdců a nízká cena. Budiž vznikl MESYFAR. Dnes, v roce 2011, již existuje verze MESYFAR 2.1.


Robot Octavia

Vydáno: 10.11. 2010
Aktualizováno: 11.11. 2010
Translation: XP

Armáda má mnoho pozemních robotů sloužících v Afghánistánu. Jejich inteligence dosahuje inteligence loutky, neschopní udělat sebemenší pohyb bez člověka tahajícího za šňůrky. Pokud by se námořnictvu USA povedlo vyvinout interaktivního sociálního robota, všechno by se změnilo. Roboti budou schopní poslouchat slovní příkazy, rozumět gestům a být schopni pracovat s nářadím. Roboti tak uvolní stovky, ne-li tisíce vojáků - operátorů, kteří denně stráví svůj čas ovládáním robota joystickem.


TESA: The signal

Vydáno: 4.2. 2010
Autor: XP

Fermiho paradox: Právě nás kontaktují :). Samozřejmě přeháním, ale i přesto stojí za to si signál poslechnout.


TOP - The robotic arm - FAILED

Vydáno: 1.1. 2010
Autor: XP

Toto je první článek ze série The old projects, ve kterých se můžete těšit na některé zajímavé starší moje projekty. Článek o jednom zajímavém nevydařeném projektu, který jsi jistě chcete přečíst.


Jak si snadno vyrobit DPS pomocí fotocesty

Vydáno: 1.10. 2009
Aktualizováno: 16.10. 2011
Autor: XP

V tomto článku se dozvíte vše podstatné, co je nutné vědět pro úspěšné vyrobení DPS pomocí fotocesty. Touto metodou jste schopni v domácích podmínkách vyrábět DPS s třídou přesností až V (popřípadě VI s kvalitními pomůckami). Článek je doplněn řadou fotografií z projektu MESYFAR, na nichž jsou ukázány výrobní vady, jež se mohou vyskytnout.


Autonomní robot RX1

Vydáno: 13.9. 2009
Autor: XP

V článku se seznámíte s autonomním robotem RX1. Naleznete zde informace, které nikde jinde ještě nebyly publikovány. Autonomní robot RX1 byl mou dlouhodobou maturitní prací na SPŠE v Olomouci. Na konci článku je k dispozici podrobný dokument popisující robota včetně schémat zapojení.


Snadné rozšíření vstupů PLC s optickým oddělením

Vydáno: 12.9. 2009
Autor: XP

Jak už nadpis napovídá, v tomto článku se budu snažit o rozbor problematiky rozšiřování vstupů zařízení, bez nutnosti připojovaní dalších modulů nebo periferií. Ve své práci jsem se už několikrát setkal s problémem nedostávajících se vzájemně galvanicky oddělených vstupů, s nemožností připojení dalších vstupních modulů, ať už z důvodu ceny nebo nedostatku místa. Článek byl původně publikován na hw.cz


LED Effect 1

Vydáno: 9.9. 2009
Autor: XP

Ukážeme si, jak pomocí 8 LED řízených jednočipem AT89C2051 a motoru vytvoříme nápis, případně jiné grafické prvky v prostoru. Tento článek jsem původně publikoval na programujte.com
Na hlavní stránku