wz

List of articles


Básnícká sbírka: Podzimní deprese

Vydáno: 14.1. 2018
Autor: TomoT Aqarel

Opět tu máme podzim. Podzim, ten čas deprese, zklamání, nepohody a předvánočního šílenství korunovaným šroubovaným cen k historickým maximům. Ve sbírce "Podzimní deprese" najdete od všeho hnusu trochu. Přeji Vám příjemnou depresi..


Básnícká sbírka: Jaro je tu

Vydáno: 8.4. 2017
Autor: TomoT Aqarel

Jak na všechny zvířátka v našich končinách tak i na mě již působí jaro. Jaro ten krásný čas radovánek, jarních střihů těch našich vořechů, nespoutaného sexu a tak.


LITTLE BIG

Vydáno: 18.10. 2015
Aktualizováno: 29.10.2015
Autor: TomoT Aqarel

LITTLE BIG je kraťounká povídka, která se stala o něco delší (jak mám ve zvyku :). Příběh se točí okolo malé, bezvýznamné, ničím zajímavé postavy otroka Tribina. Tribin vždy plnil každičký mu zadaný úkol bez zbytečných otázek a nikdy se ani o píď neodchýlil od zadaného úkolu. I přes jeho puntičkářskou pracovitost dokázal ovlivnit světové dění na globální úrovni, aniž by si on sám uvědomoval dalekosáhlost svého jednání.


Básnícká sbírka: Ruská federace

Vydáno: 15.8. 2015
Autor: TomoT Aqarel

Je tomu nějaký měsíc, kdy jsme s přáteli navštívili zemi nekonečných možností – Ruskou federaci. Cestou jsem si psal pravidelně nepravidelně deníček, jenž, jak jsem vnitřně doufal, záhy po návratu přepíši a publikuji na webu. Jak už to tak bývá, tak lenost opět zvítězila. Každopádně vám, mým milým čtenářům, alespoň vydám básnickou sbírku, která vznikla během naší cesty. Sbírka měla vyjít původně jako úplně poslední, ale to byste se také nemuseli dočkat ;). Velkou inspirací mi byly lihoviny konzumované mými spolucestovately, takže se mnohokrát dostane i na různé druhy kapalin oblíbených českým lidem.


Protozea

Vydáno: 28.3. 2015
Autor: TomoT Aqarel

Civilizace Wetapungů je v mnoha ohledech podobná té lidské, ale zároveň se od ní velmi liší. Nebýt naprosté izolace jejich sluneční soustavy od okolního vesmíru, pak bychom v nich možná viděli sami sebe. Jejich jedinečná sluneční soustava je poznamenala hluboko do samotné duše a vtiskla jim unikátní filozofický pohled na svět, náboženství a společenskou hierarchii.

Pravděpodobně nebude nikdy možný přímý střet mezi jejich a naší civilizací, jenž by na ně pravděpodobně měl velmi decimující vliv. Možná v daleké budoucnosti, kdy Wetapungové pochopí, že svět je mnohem větší než je jejich domovina. Pak možná opustí jejich rodnou kolébku a vydají se za hranice jejich sluneční soustavy. Teprve potom budou připraveni na střet s cizí civilizací.


b: Je blbec pouze mýtus?

Vydáno: 30.12. 2014
Aktualizováno: 3.1. 2015
Autor: XP

Jakmile se z mládí začne dělat zásluha, tak je to špatné. Protože každej blbec - starej - byl taky jednou mladej blbec. Jan Werich (český herec).

V jednom inzerátu na seznamce jsem zahlédl výše napsaný citát a začal jsem jej analyzovat, abych na něj mohl vhodným způsobem zareagovat. Aplikací dalších citací, lidových mouder a přísloví jsem dospěl k názoru, že blbec... více v samotném článku ;).


Toxoplasma - Hledání života

Vydáno: 19.10. 2013
Autor: XP

Toxoplasma, parazitický prvok, kterým se během života nakazí většina z nás. Na Toxoplasmu neexistuje žádný lék, ale přitom nás ovlivňuje. Radím Vám dobře, pokud jste nakažení Toxoplasmou, vyhýbejte se všem kočičkám, zejména těm větším jako jsou tygři, lvi apod. STOP. Toto nemá být žádný článek o Toxoplasmě gondii, ale povídka. Krátká sci-fi povídka, která se Vám, jak doufám, bude líbit.


MZ ETZ 251 aneb cesta tam a zase zpátky

Vydáno: 9.10. 2011
Autor: XP

Nikdy jsem neměl rád motorky. Považoval jsem za mnohem nebezpečnější, než jsou auta. Nechápal jsem jejich význam. Koupit něčeho takového mi připadalo, jako vychození peněz, za machrovinku a zbytečné ohrožení vlastního života. Auta jsem bral pouze jako dopravní prostředek a občas jsem uvažoval, že si někdy nějaké pořídím na dojíždění do práce, respektive brigády. Z tohoto důvodu jsem dělal v 18 řidičák pouze skupiny B. Před cca 3 měsíci mě napadlo, že bych si mohl koupit motorku. O 14 dní později mi stála na dvoře a za další měsíc jsem měl hotový řidičák a začal brázdit české silnice.


Obilí kolem kruhů...

Vydáno: 25.9. 2010
Autor: XP

...nebo snad kruhy v obilí? Kdo ví... Jisté je jen jedno. Obilí je zde a my musíme zjistit, jaký je jeho účel. Jaká vyspělá civilizace vytvořilas toto záhadné obilí kolem kruhů? Je to snad příprava invaze na naši rodnou hroudu? Na tyto a další otázky hledali odpovědi vědci bezmála několik desítek let. Nyní po dlouhé, urputné práci největších mozků planety, jsme získali konečně první odpovědi.


b: Výlet do Čech - Český ráj

Vydáno: 27.7. 2010
Autor: XP

Již minulý rok (2009) jsem chtěl jet někam do přírody, ale díky nepřízni počasí a několika dalších skutečnostem, jsem se nikam nedostal. Letošní rok byl mnohem úspěšnější. Jako obvykle jsem sice plánoval výlet několik měsíců dopředu, ale velmi v hrubých obrysech (tak hrubě jako, když nakreslíte kružnici pomocí třech úseček). Čím více se blížilo hypotetické datum odjezdu, tím více jsem se zabýval podrobnostmi výletu. Nakoupil jsem několik turistických map, jednu automapu celé ČR, impregnaci na boty a další důležité věci...


b: Tandemový seskok

Vydáno: 4.7. 2010
Autor: XP

Říká se, že člověk žije jen jednou. Pravda, existuje mnoho náboženství, které věří v reinkarnaci člověka. Bez ohledu zdali se jedná o skutečnost nebo jen o víru v lepší příští život, aby člověk lépe snášel svá muka současného života, by měl žít dneškem a ne zítřkem nedej bože dalším životem. Důležité je žít a ne pouze přežívat. Když člověk sešel ze své životní cesty a neví kudy se má vydat, tak mu nezbude nic jiného (pokud nemá mapu :) než zkoušet a zkoušet nové věci. Z těchto důvodů jsem se rozhodl pro tandemový seskok. Tandemový seskok člověka, který nerad lozí po žebříku (zajímavé, že šplhání po vysokých stromech mu vůbec nevadí), bojí se skákat z více, jak z 2 m do vody (pravda, dokáže se překonat a po delší době odhodlávání je schopný skočit řekněme ze 4 - 5 m).


TESA: Skládání PC

Vydáno: 30.1. 2010
Autor: XP

Následující článek bych příliš nenazýval článkem, ale budiž. Článek se vztahuje k dnům 18.12. - 20.12. 2009, kdy se mi nashromáždilo několik PC na opravu a jeden na sestavení.


Čistá energie nejen pro mezihvězdné lety

Vydáno: 18.11. 2009
Autor: XP

Lidstvo se zmítá v těžké energetické krizi. Obnovitelné zdroje situaci spíše zhoršují, než zlepšují. Můj tým vyvinul nový čistý, prakticky nevyčerpatelná zdroj energie. Díky němu, již lidstvo nepostihne nedostatek energie, alespoň ne v nejbližších několik století až tisíciletí. Revoluce neproběhne jenom v energetice, ale i v kosmickém výzkumu, kde lze princip našeho energetického zdroje využít pro samotný pohon kosmických lodí.


Manažerské rady do života

Vydáno: 2.11. 2009
Autor: XP

Několik krásných manažerských rad, které jistě využijete během svého velmi dlouhého života.


2012

Vydáno: 24.10. 2009
Aktualizováno: 19.11. 2010
Autor: XP

Neúprosně se blíží 21.12. 2012. Bojme se, neboť shoříme v pekelné výhni bídní červové. Den zúročení se blíží nebo taky ne? Jak to tedy bude s rokem 2012? Hrozí nám opravdu nějaké reálné nebezpečí?


The interesting literatura

Vydáno: 3.10. 2009
Autor: XP

Jak již název napovídá, nebude se tentokrát jednat o článek jako takový, ale bude zde seznam literatury, která stojí za to si přečíst. Budu sem přidávat pouze knihy, které jsem četl. Každá knížka je bodově hodnocena a dále je uvedena i obtížnost látky.


Jak jsem viděl oranžové koule

Vydáno: 7.9. 2009
Autor: XP

Jednoho letního večera jsem se nudil a rozmýšlel, co budu dělat. Nechtělo si mi vůbec nic. Řekl jsem si, že si alespoň přečtu články na novinkách.cz, sic se podle mě jedná o bulvární server, kde se člověk dozví různé perly, ale i přesto jsem tam šel. Znuděně si pročítám články, až jsem se zarazil na titulku: "Nad Českem byly znovu spatřeny ohnivé koule". Samozřejmě...


Vzhůru za hvězdami

Vydáno: 7.9. 2009
Autor: XP

Byl horký sluneční den. Vydal jsem se autem do blízkého lomu se zchladit. Voda byla příjemná, ale bylo tam příliš moc lidí na tak malé pláži. Z tohoto důvodu jsem tam nesetrval příliš dlouho a rozhodl jsem se odejít. Domů se mi zatím nechtělo, tak jsem si řekl, že se pojedu projet. Otázka byla kam. Nakonec jsem zvolil jízdu na Libavou, kde bych si vyhlídl místo pro pozorovaní hvězd. Na samém vrcholu ...
Na hlavní stránku