wz

Who I am?


Anonymity

Myself

Jak se jmenuji není podstatné, ostatně není těžké dohledat :]. Na internetu používám několik přezdívek. Původní účel přezdívky byl skrýt skutečnou identitu uživatele, což mohlo fungovat tak do roku 2004. S nástupem sociálních sítí, fór, scriptů pro sledování uživatelů apod. jsme se dostali do situace, kdy při pouhé znalosti přezdívky je možné dohledat v pavučině informací nejen jeho koníčky, záliby, názory, ale i skutečnou identitu uživatele. Jistou anonymitu si lze zachovat, pokud při každé registraci uvedete jinou přezdívku, email atd. Budete používat různé anonymizéry a úplně nejlépe zrušíte internet. I když vy sami se snažíte o sobě moc informací neprozrazovat, tak vaši známí tento pud sebezáchovy mít nemusí. Takže mohou uploadnout nepříjemné fotografie a ještě vás na nich označit (např. na Facebooku - v dnešní době populární sociální síť, která za pár let splaskne, pozn. pro mé budoucí Já, rok 2012). Další příklad: Zúčastníte se soutěže a hned se vaše jméno (někdy i s fotkou) vyskytne na internetu, ostatně stačí chodit pouze na střední/vysokou školu. A jak všichni víme, co se jednou dostane do éteru, tak tam zůstane na věky věků.

Nickname

Vraťme se k přezdívkám. Každá má přezdívka musí obsahovat posvátné písmeno [X, Q, G, R]. Dále je velice vhodné používat symetrické písmena a vrcholem je symetrie samotné přezdívky. Moje nejstarší používaná snad od roku 2004 je XP inspirovaná podle Windows XP. Při registraci na některých webech byla tato přezdívka krátká, nebo chtěli rovnou celé jméno a tedy jsem začal používat jméno Tomáš (mám pocit, že snad někdy od základní školy) a příjmení Aqinský (tak cca od roku 2007 - 2008). Podobnost se jménem Tomáš Akvinský je čistě náhodná. Další originální přezdívka na sebe nenechala dlouho čekat. Někdy v roce 2010 mě z ničeho nic napadl Aqarel, jenž se stal náhradou za Aqinský. Přece jenom kdybych objevil nějakou novou přírodní sílu, tak jednotka Aqarel je mnohem víc cool. V roce 2012 došlo k modifikaci jména Tomáš na TomoT. Sami jistě vidíte tu nádhernou symetrii. Ve stejném roce jsem vymyslel ještě jednu novou přezdívku a to MixiM. Nádhera pohledět, kdy přezdívka zároveň evokuje smajlík, konkrétně štíra/kraba (tečky nad i jsou oči ;). Tedy pokud bych to shrnul, aktuálně používané přezdívky jsou XP, TomoT, Aqarel, MixiM. Každá přezdívka je použita podle zaměření webu. Samozřejmě existuje několik dalších (pro každý web jiná) pro alespoň částečnou anonymitu (obávám se, že díky mé metodě vytváření přezdívek půjde relativně snadno odhalit skutečnou identitu o:). Ah, povedl se mi dvojsmyslný smajlík, velice pěkný (:).

Study

Začal jsem školkou o:). První stupeň základní školy jsem odchodil ve vesnici kousek od Olomouce, druhý stupeň v Přerově. Střední školu jsem si zvolil VOŠ a SPŠE Olomouc. Po úspěšném složení maturity jsem se dostal na VUT v Brně - obor automatizace ( k roku 2012).

Work

První výdělky jsem měl chovem papoušků a sběrem ovoce. Když jsem byl starší, tak jsem myslím 3 roky (přes prázdniny) pracoval v ZOO jako pomocný dělník, tedy většinou jako uklízečka, či rozdávání letáků ve městě. Následně jsem pár let rozdával letáky u nás na dědině, ale vzhledem k neustále se snižujícím výdělkům, lhaní a podvodům ze strany distribuční firmy jsem toho zanechal. Na konci třeťáku na střední škole jsem nastoupil do malé firmy Elekt Labs s.r.o.. Firma se zabývá sběrem dat z linky a jejich vyhodnocováním stručně řečeno. Paralelně k tomu všemu občas opravuji PC, když někdo potřebuje. V letech 2010 - 2011 jsem vyvinul měřící systém pro amatérské závody mopedů MESYFAR.

Individual interests

Primární koně

Co dál říci? Koníčky. Už v raném dětství, když jsem začal chodit do školky, jsem si hrál s žárovkami a elektromotorky, což mi vydrželo dodnes. Takže koníček číslo 1 je jasný - elektronika. Také mě velmi fascinuje vesmír a hlavně černé a červí díry. Rád si přečtu knížky věnovaným tomuto tématu. Potom také rád programuji. Dřív to bylo VB, na kterém jsem začínal, pak jsem zkusil flash, ale ten mi nepřirostl k srdci stejně jako Java. Nyní pokud programuji tak Delphi, C, C++, assembler (pro mikrokontroléry). Ale abych vše uvedl na pravou míru, tak se věnuji jednotlivým oblastem podle nálady, takže v jednom období programuji, v druhém zase dělám elektroniku a někdy taky nic o:).

Sekundární koně

Jako nový koníček z roku 2011 se objevila motorka.. Hudbu jsem do druháku na střední prakticky vůbec neposlouchal. Od té doby jsem ji začal poslouchat (prakticky až od roku 2010), ale pouze písničky, které mě byly schopny uvést do tranzu :). Časem jsem musel toto přísné kritérium trošku zmírnit, takže poslouchám písničky, u nichž mě alespoň její část dokáže uvést tranzu, případně je na hraně (v tomto případě to závisí na momentální náladě, teplotě, tlaku, vlhkosti, roční době, počtu úmrtí v ten den apod.). K dnešnímu měsíci mám přesně (květen 2012) 420 písniček od doby, kdy jsem je začal poslouchat. Žánry (sestupně podle čestnosti): Elektronická hudba, Metal, Drum and Bass, remixy, Hip hop, horrorcore rap, neidentifikovatelný žánr, soundtracky, polka, klasická hudba a blues. Jak je vidět, tak podle žánru se opravdu nerozhoduji. Jinak písničky jsou z 98 % cizojazyčné (zejména anglické, německé a pár ruských) a zbytek české, slovenské. Vzhledem k tomu, že písničky jsou od cca 100 až 200 skupin, tak vyjmenuji ty, od kterých mám více písniček: Ramstein, Nightwish, Madona, Benny Benassi, Řezník, dj Tiesto, Sean Paul, Marilyn Manson atd. Co se filmů a seriálů týče tak samozřejmě mám rád scifi a horory např. Futurama, StarGate, StarTrek, Hvězdná pěchota, Terminátor, Horizont událostí apod. PC hry hraji jen občas, když mě něco chytne a výkon PC dovolí např. StarCraft, různé adventury (Polda, Dead Space), Portal, Minecraft.

Drogy a to druhé

Čas neztrácím chozením na "zábavy", tedy ani alkohol nepiji, drogy neberu (až na tu čokoládu). Co se týče bytostí nazývané jako ženy, tak v tomto ohledu došlo k malé změně - z absolutní ignorance, přes toleranci až k aktivnímu vyhledávání. Nedávno jsem se rozhodl archivovat své inzeráty na seznamkách (škoda, že nemám i ty starší) a později se s nimi s vámi podělím. Tady je jeden z mých inzerátů (myšlen vážně, tedy čekám na vaši odpověď)(:

Hledá se lidská bytost, UI, android, kyborg: můžeš být i Borg či Cyberman (asimilace nejen možná, ale i žádaná). Ideálně s podvědomým o něčem z následujícího: PC (pc /= facebook, seznam...); astrofyzika; elektrotechnika. Další mé obyčejnější zájmy: turistika, plavání, motorka. Poznámka kapitána: Nejedná se o alegorii. Myšleno smrtelně vážně do bitu a kvarku ;).

S...[píp]...t

Sport jsem nikdy neměl rád. V tělocviku jsem dělal vše proto, abych nemusel dělat ty ponižující pohyby, honění se za kulatou věcí apod. Dobře jsem to vychytával na základní škole, kdy se hrál, jak tomu říkáte, jo fotbal myslím. Kámoš byl v jednom týmu a já v druhém. Říkali, že si mám někoho hlídat, tak jsem hlídal kámoše. Chodili jsme okolo hřiště a povídali si o technice. Na střední jsem s jiným kámošem zase dělali kotoul letmo (tedy jen přes lavičku, o vyšší level jsme neměli zájem) tím způsobem, že jsme si stoupli na lavičku, položili ruce na zem a převalili se přes bok :). V případě, že jsme hráli volejbal (snad tak se tomu nadává), jsme měli zakázáno stát vedle sebe. Tělocvikáři se totiž moc nelíbilo (kolikrát byl na hranici infarktu z nás dvou, ale během let si zvykl o:), když náhodou letěl (lépe řečeno míč s takticky výhodnou trajektorií) míč mezi nás. Koukali jsme na něj, jak si pěkně letí a jen symbolicky jsme natáhli ruce z místa, kde jsme stáli. Chudák tělocvikář zrudl a cosi nesrozumitelného řval, ale nám to bylo jedno. V současné době jsem na tom se sportem (hnusné odporné slovo, raději používám sousloví: pohyby zlepšující kondici těla [Jak se říká: Ve zdravém těle zdravý duch]) o něco lépe. Mám rád turistiku, občas chodím běhat (spíše chodit), plavání nejlépe někde venku, vzorek cyklistiky, koupil jsem a občas používám ocelové závaží ve tvaru kosti. No a pokud jste příznivci homeopatie, pak provozuji prakticky každý s...[píp]...t na světě.

Ostatní

Hodně času trávím s přáteli. Nejvíce nejspíš s panem Qubitem viz. portrét. Pak mám několik dalších velmi dobrých kamarádů jako je: Bender, Zelenka, Rodney, Carterová, bratr Cavill a další tři, kteří chtějí zůstat v anonymitě. S těmahle osmi podnikám většinu svých akcí - chodíme se občas koupat do lomu, pozorovat hvězdy - většinou se psem Verou či s Jájou (nevím, jak se to její hrozné jméno píše).

Qubit - Fujitsu Siemens Celsius H230

Mr. Qubit - Fujitsu Siemens Celsius H230

 

Future

Budoucnost? Tak ta je velmi nejistá. Jsem dost vyčerpaný, takový bez energie (chce to vyměnit baterky), bez chuti, bez endorfinů. Jinak bych rád letěl do vesmíru, minimálně na oběžnou dráhu Země, lépe na Měsíc a ideálně na Mars. Poté mám v plánu se pro začátek stát vládcem celé naší sluneční soustavy (jsem člověk skromný a žádný megaloman o:).

Motto

Nejlepší kamarádi nejsou ti, jenž znají tvoje životní historky, ale ti co je s tebou prožili.

ContactNahoru

Na hlavní stránku