wz

List of articles


C#: RichTextBox - Blikání při formátování textu

Vydáno: 19.8. 2015
Autor: TomoT Aqarel

Pokud jste se někdy pokusili formátovat text v RichTextBoxu, tak jste pravděpodobně narazili na problém, že obsah komponenty velmi nepříjemně problikává. V tomto článku vám ukáži, jak se tohoto nepříjemného jevu snadno zbavit.


New game 0x10c by Notch

Vydáno: 5.4. 2012
Autor: XP

0x10c je nově vyvíjená hra Notchem, tvůrcem populární sandboxové hry Minecraft. Hra se odehrává v daleké budoucnosti paralelního vesmíru. Obdobně jako u Minecraftu bude mít jednoduchou grafiku a poběží pod Javou.


Minecraft - Sladké začátky

Vydáno: 28.2. 2012
Autor: XP

Minecraft. Sandboxová hra. Zprvu vyvíjena jedním člověkem. V současnosti 23 miliónů zaregistrovaných uživatelů. Přes 5 miliónů hráčů s Minecraft Premium účtem. A já jsem jedním z nich. Pojďme se společně podívat, co lze dokázat ve světě kostiček.


Review - Fotoaparát Fujifilm Finepix S2500HD

Vydáno: 3.7. 2010
Aktualizováno: 4.7. 2010
Autor: XP

V posledních měsících jsem uvažoval o nákupu digitálního fotoaparátu. Až teprve před týdnem jsem se rozhodl o jeho okamžitém pořízení. Proč zrovna teď? Protože jsem jel na menší 40 km projížďku na kole a po cestě jsem narazil na několik zajímavých míst, které bych býval si rád vyfotil a uchoval na externí paměť. Je pravda, že mám alespoň interní paměť, ale jak všichni víme, tak s rostoucím časem dochází k degradaci uložených dat a lze je též velmi obtížně ukázat další osobě. Jak již název napovídá, rozhodl jsem se koupit fotoaparát od firmy Fujifilm - Finepix S2500HD. V článku se zaměřím pouze na firmware a celkové ovládání fotoaparátu. Nejsem žádný fotograf, nebo alespoň již velmi dlouho dobu nejsem. Mé poslední fotky jsem udělal někdy před snad cca 7 - 10 lety. Z těchto důvodů se nebudu nijak zvlášť zabývat kvalitou pořízených fotek.


TOP - Delphi: Školní projekty 1

Vydáno: 3.4. 2010
Autor: XP

A máme tu další článek zaměřený ta mé starší projekty. Tentokrát se podíváme na čtyři jednoduché programy napsané v Delphi. Programy jsou vhodné jako inspirace začínajícím programátorům. Pro zkušenější bych řekl, je tento článek téměř bezcenný.


TOP - VB: Vojta Dulínek

Vydáno: 13.2. 2010
Autor: XP

V dnešním článků se vrátíme k dávným časům a počátkům mého programování a to ke hře typu agentura Vojta Dulínek. Stejně rychle jak hra vznikla tak stejně rychle zanikla v zapomnění.


C++: Multimnožina

Vydáno: 5.1. 2010
Autor: XP

Článek je spíše určen pro začátečníky než pro pokročilé. O čem vlastně je? Jedná se o jednoduchou třídu - multimnožinu, ve které se můžete podívat, jakým způsobem se deklarují a definují jednotlivé typy operátorů, jak pracovat se statickými proměnnými a metodami a také práce s friend funkcemi. V multimnožině není bohužel prezentována dědičnost.
Na hlavní stránku